Siedem znaków ostrzegawczych

Każdy z znas ma swoją historie i niech ona ma dobre zakończenie, niech bedzie filmem, który uspokaja.
W dbaniu o własne zdrowie pomoże wam znajomość znaków ostrzegawczych czyli takich objawów, które mogą ostrzegać was przed możliwością powstania nowotworu lub ułatwic jego wczesne wykrycie. należy pamietac, że znaki ostrzegawcze mogą, ale nie muszą dotyczyć nowotworu. Najczęściej wywołane są one innymi powszechnymi i niegroźnymi chorobami, ale to może ustalic tylko lekarz.

Znaki ostrzegawcze:

  1. Guz albo zgrubienie w piersi lub innych miejscach na przykład na skórze, wardze języku lub jadrach
  2. Zmiana kształtu wielkości lub koloru brodawek piersiowych
  3. Nietypowe krwawienie lub wydzielina z naturalnych otworów ciała lub brodawek piersiowych
  4. Owrzodzenia lub rany, które nie goją sie w krótkim czasie
  5. Chrypka lub kaszel utrzymujace sie bez wyraźnej przyczyny
  6. przedłużające sie zaburzenia w oddawaniu stolca lub moczu
  7. Przedłużające sie zaburzenia w trawieniu ( na przykład wzdęcia, odbijania, uczucie ciężkości w żołądku, po spożyciu pokarmów lub trudności w połykaniu)>

Musisz siebie polubić, przyglądać się temu co się zmmienia, bo nie wszystko zależy od bagażu lat. Kolejna brodawka skórna to nie problem, o ile nnie powiększyła sie , nie zgrubiała, nie zmieniła barwy. A moze zaniepokoiła cie nierówność na kości kończyn, czy żeber. Nie zapominaj o tym, lekarz może wyjaśnić co to jest i w razie potrzeby skierować cię na własciwe i wczesne, czyli skuteczne leczenie. Masz szansę na zdrowie i życie! Na to, że twoja historia będzie pogodna, optymistyczna. Wiedz że twoje życie powinno byc w twoich rękach.