Rajd do przyszłości Lesa Niewiary

Fundacja ProSalute zaprasza do udziału w akcji charytatywnej ” Rajd do przyszłości” w której mamy zaszczyt uczestniczyć.

Celem Lesa Niewiary jest informowanie opinii publicznej o konieczności zorganizowanej walki z rakiem oraz zebranie pieniędzy na rzecz cierpiących na tę chorobę. Pieniądze zostaną przekazane angielskiej organizacji charytatywnej Pancreatic Cancer UK, która zajmuje się wspieraniem badań nad rakiem trzustki, jego diagnozowaniem oraz doraźną pomocą chorym i ich rodzinom.
Les Niewiara, 48-letni Anglik mieszkający w Harrow, 24 lipca wyjedzie z Londynu na rowerze w trasę liczącą ponad 1 500 km i zakończy ją po trzynastu dniach w Krakowie. Towarzyszyć mu będą w podróży Trace Allen, który również chorował na raka, przyjaciele, David Smithson i Simon Gledhill oraz siostrzenica, Jordanna Pitchford. Na większości odcinków dołączą do niego również koleżanki i koledzy z pracy.

plakat

– Kiedy ponad 4 lata temu zdiagnozowano u mnie raka trzustki – mówi Les Niewiara – miałem przed sobą operację chirurgiczną i 6-miesięczną chemioterapię. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że zostałem wyleczony, ale chciałbym zwrócić uwagę wszystkich na dramatycznie niski odsetek podobnych wyzdrowień (tylko 3% chorych na raka trzustki żyje dłużej niż 5 lat) i zebrać pieniądze, niezbędne do zintensyfikowania badań nad tą chorobą.
Wybór Krakowa, jako miejsca docelowego „Rajdu do przyszłości”, jak mówi o swoim przedsięwzięciu Les, nie jest przypadkowy. To z okolic Krakowa pochodzą moi rodzice i dlatego tu właśnie po zakończeniu trasy chciałbym spotkać się ze swoją polską rodziną i kolegami z lokalnego oddziału KONE, którzy wspierają mój rajd finansowo lub dołączając do niego na rowerach.

Trasa „Rajdu do przyszłości” zaczyna się w Anglii i biegnie przez Holandię, Niemcy, aż do Polski, gdzie wyznaczono trzy odcinki: Lubin-Opole (5 sierpnia), Opole-Będzin (6 sierpnia) i Będzin-Kraków (7 sierpnia). Les Niewiara zaprasza wszystkich rowerzystów do przyłączenia się do rajdu na dowolnym odcinku. Zaprasza również mieszkańców Krakowa, chcących poprzeć jego akcję, w dniu 7 sierpnia o 15:00 na krakowski rynek, gdzie zorganizowana zostanie meta jego rajdu.