Odezwa Polskiego Komitetu Zwalczania Raka

Szanowni Państwo!

Polski Komitet Zwalczania Raka działa na zasadzie lepiej zapobiegać niż leczyć.
Stwierdzamy, że wiedza o nowotworach jest nadal zbyt mało rozpowszechniona, a przecież szansa na wyleczenie jest tym większa, im wcześniej choroba zostanie rozpoznana.
W Polsce obserwuje się niestety stały wzrost zapadalności na choroby nowotworowe.
Celem Komitetu jest edukacja onkologiczna społeczeństwa,
a szczególnie młodego pokolenia.


Prowadzone działania profilaktyczne polegają na szerzeniu oświaty zdrowotnej             – propagowaniu zdrowego stylu życia i odżywiania oraz uświadamianiu o możliwościach zapobiegania przynajmniej niektórym chorobom nowotworowym.
Bardzo ważne jest, aby informacje o tych chorobach przekazywane były we wczesnym okresie życia, kiedy kształtują się określone postawy  i zwyczaje.
Wierzymy, że praca nasza przyczyni się do świadomego wychowania społeczeństwa, do kształtowania właściwego nastawienia wobec osób chorych na raka, jak i tych którzy zostali z tego schorzenia wyleczeni, a także będzie wsparciem prowadzonej terapii onkologicznej, rehabilitacji oraz opieki nad osobami dotkniętymi tą chorobą.

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych za rok 2005. Ustawa z dnia 24.04.2003 r. przewiduje możliwość przekazania 1% z podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego.
Polski Komitet Zwalczania Raka wspólnie z Fundacją „Pro Salute” uruchomił pod koniec 2005 r. portal internetowy www.prosalute.info dla pacjentów i osób zainteresowanych zawierający informacje o profilaktyce, leczeniu i opiece paliatywnej. Pod tym adresem znajdą Państwo również wskazówki dotyczące sposobu obliczenia podatku.
Mając na uwadze, że przeciwdziałanie chorobom nowotworowym wymaga wysiłku wielu osób, zwracamy się do Państwa o wsparcie i przekazanie tej kwoty na rzecz Polskiego Komitetu Zwalczania Raka, co nie obciąży darczyńcy, a przyczyni się do uratowania wielu istnień ludzkich.
PKZR, w tym Oddział w Będzinie, uzyskał status organizacji pożytku publicznego decyzją Sądu Krajowego Nr 0000162952 z dnia 13.12.2004 r.

Polski Komitet Zwalczania Raka
Oddział Będzin  42-500 Będzin 
ul. Sączewskiego 27 * tel/fax (032) 267 32 85  
PKO BP S.A. I O/ Sosnowiec 66 1020 2498 0000 8302 0139 7538