Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(Ăłw) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 24 Wrz 2008, 08:54 

Moja mama skonczyla 3 tyg temu chemioterapię[rak odbytnicy,resekcja] oraz naświetlania. Boli ją strasznie lewa ręka od łokcia do dłoni, łopatka i czasami korzonki. Lekarz w czasie pobytu na oddziale zrobil jej tylko USG górnej części kręgosłupa i powiedział ze jest ok i że nie są to onkologiczne przyczyny bólu. Kazał udać się do neurologa. Była u dwóch, dostała jedynie jakieś leki które wcale jej nie pomagają. Podobno witamin nie może przyjmowąć a pierwszy neurolog chciał dać witaminy z grupy B. CO MA teraz zrobic!?? Wizyte w Kielcach ma za 2 tyg dopiero a ból jest już 1,5 miesiąca. Dodam ,że Tramal pomaga znikomo w uśmierzaniu bolu w jej przypadku. Ciągle płacze i nie może spać. Są dni,że bólu jednak nie ma

Temat postu:
PostWysłany: 24 Wrz 2008, 17:20 

Myślę, że bóle u twojej mamy to skutki uboczne chemioterapii, tzw. neuropatie. Mój tatko miał te same problemy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeśli lekarze powiedzieli, że nie mają one podłoża onkologicznego, to chyba cudowna wiadomość. Głowa do góry. Bądźcie dobrej myśli. Pozdrawiam. Ewelina

Temat postu:
PostWysłany: 27 Wrz 2008, 19:09 

Mój mąż także po chemioterapii miał bóle ramion. Pomógł mu Voltaren w tabletkach.Bóle całkowicie ustąpiły. I jeszcze bardzo ważna rzecz - Voltaren zazywa się wraz lekami osłonowymi.
Pozdrawiam - Irma.[/u]

Temat postu:
PostWysłany: 28 Wrz 2008, 09:00 

Miejscowość: Tychy
Witaj,

Mój Tato po chemioterapii miał równiez ogromne bóle: zarówno nóg jak i rąk. Do tego dochodziły tez dretwienia, ale Onkolodzy mówili, że niestety takie są uboczne skutki chemii. Pamiętam, iż trwało to strasznie długo, nawet czasami nie mógł wchodzic po schodach :(
Miał co prawda przepisane leki od Pani neurolog, ale zupełnie to nic nie pomagało, więc odstawilismy, aby nie obciążać wątroby i żołądka.

Najważniejsze jednak, iż lekarze powiedzieli Wam, że nie sa to "bóle onkologiczne".

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(Ăłw) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość